Nowe Goldy

Chór seniora GOLD OLD AVE, działający przy Bródnowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Fundacji AVE - zupełnie odmieniony! Przynajmniej wizualnie. Wszystko za sprawą nowych strojów, zaprojektowanych i uszytych dzięki wsparciu finansowemu, uzyskanemu przez Fundację AVE w ramach programu operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Rozwój Inicjatyw Lokalnych".

Stroje nawiązują do ubioru akademickiego, wszak wszyscy chórzyści są jednocześnie słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W chórze, który wykonuje muzyką poważną i rozrywkową na 3 głosy mieszane, śpiewa ponad 30 osób - emerytów i rencistów. Niedawno chór uczestniczył w warsztatach wokalnych, prowadzonych przez prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza z AMiFC w Warszawie w ramach programu "Wokalia III wieku", realizowanego przez Fundację AVE we współpracy z Biurem Muzyki i Teatru m.st. Warszawy. Aktualnie trwa cykl koncertów, promujących nowy repertuar, przygotowany podczas warsztatów.

- Nowe stroje koncertowe to nie tylko promocja zespołu GOLD OLD AVE, ale przede wszystkim aktywnego, zaangażowanego społecznie stylu życia wśród seniorów. Nasi chórzyści są ludźmi otwartymi, pełnymi pasji, pozytywnie zainspirowanymi i skutecznie inspirującymi innych. Do takiej postawy chcemy zachęcać wszystkie babcie i dziadków po 60., takie też przesłanie niesiemy podczas koncertów - mówi dyrygent chóru i prezes Fundacji AVE Bartłomiej Włodkowski.

Wszyscy, którzy chcieliby śpiewać w GOLD OLD AVE, a także angażować się w charakterze wolontariuszy w realizację festiwali, konkursów, przeglądów muzycznych, warsztatów, mogą dołączyć do grupy w każdą środę o godz. 9.30 w Domu Kultury "Świt".