Dwa testamenty

Prawnik pomaga lokatorom

Lokatorzy z Tykocińskiej 30 i 40 spotykają się regularnie, by omawiać postępy lub ich brak w próbach odzyskania przez prawowitych właścicieli wielomilionowego mienia, w którego posiadanie wszedł Mirosław Krzeszewski, posługując się sfałszowanym testamentem.

2Stowarzyszeniu Obrony Mieszkańców Tykocińskiej pomaga prawnik. Wszystkie pisma kierowane do urzędów i instytucji przechodzą przez jego ręce. Lokatorzy ze stowarzyszenia zaplanowali spotkanie z burmistrzem Targówka, w tych dniach ustalą dogodny dla stron termin. W listopadzie planują wiec - pikietę przed urzędem dzielnicy. - Musimy to zrobić, bowiem władze dzielnicy jakby nie słyszały naszego wołania o sprawiedliwość i najwyraźniej nie zamierzają odzyskać tego, co oddały oszustowi. Dziwimy się - dwa budynki przy Tykocińskiej 30 i 40 warte są mnóstwo pieniędzy - mówią lokatorzy.

Wśród dziennikarzy zaproszonych na pikietę znajdzie się nasza gazeta, która jako pierwsza relacjonowała dla czytelników testamentową aferę. Towarzyszyliśmy oszukanym lokatorom na wszystkich rozprawach w sądzie, byliśmy na ich spotkaniach, rozmawialiśmy z oskarżonym i jego żoną. Trudno dziś wyrokować jak i kiedy sprawa się zakończy. Przewidujemy - niestety - że serial będzie trwał.

(egu)