Festyn Praski 2001


      Festyn Praski 2001 Nowa linia autobusowa "100", łącząca najpiękniejsze miejsca stolicy (Starówka - Łazienki) dowiezie warszawiaków w najbliższą sobotę i niedzielę na majowy Festyn Praski 2001. Przystanek będzie usytuowany w pobliżu Muszli Koncertowej. W samo południe 26 maja rozpocznie się tu impreza o wyjątkowo bogatym programie kulturalnym i rekreacyjno-sportowym. Na estradzie wystąpią znane zespoły
i wokaliści, a wśród nich o godz. 12 - Praska Orkiestra Kameralna "Warszawscy Wirtuozi", godz. 14 - "HA-DWA-O", godz. 16 - "Partita", 18 - "Raz Dwa Trzy", 20 - Ryszard Rynkowski z zespołem. W niedzielę 27 maja o godz. 12 - duet "Korniki", 14 - Majka Jeżowska z zespołem "Luz", 16 - grupa skifflowa NO TO CO z Piotrem Janczerskim, 18 - "VOX" , 20 - "ich troje" i Big Cyc".
      Konferansjerkę oraz konkursy poprowadzi Jan Galuba, dla którego będzie to już 13 Festyn na Pradze Północ. Choć elektryzuje mnie cały, bogaty program tegorocznego festynu - delektował się będę superhitami z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Czekam zatem na recital popularnego kwartetu wokalnego VOX, kojarzonego często z "Bananowym songiem". Czekam na recital grupy wokalnej Partita i takie jej przeboje jak "Dwa razy dwa", "Kiedy wiosna buchnie majem", "Pytasz mnie co ci dam", "Mamy tylko siebie", "Podaj rękę w taki czas"...
      Czekam również na koncert legendarnej już grupy skifflowej NO TO CO, która zagra i zaśpiewa w oryginalnym składzie sprzed lat z Piotrem Janczerskim na czele. Przyznam, że do dziś pozostaję wiernym fanem tej grupy. - Będę śpiewał - podczas 13. Festynu Praskiego - razem z tą grupą ich nieśmiertelnego "Nikifora", "Ach Franka, Franka" czy "Pożar w Kwaśniewicach". No i Państwa do tego szczerze zachęcam.
      Między występami, na scenie rozgrywane będą konkursy o tematyce związanej z Praga i firmami - sponsorami Festynu. Można będzie wygrać cenne nagrody rzeczowe.
      Wiele atrakcji czekać będzie na uczestników imprezy w alejkach parkowych wokół Muszli Koncertowej. Miłośnicy ciekawych
i pięknie wydanych książek nie ominą stoiska związanego ze stołecznym Festiwalem Książki - "Bibliomanią". Stoiska promocji zdrowia zachęcać będą do zmierzenia ciśnienia krwi, EKG, skorzystania z porady lekarza internisty i kardiologa. Uwagę przyciągną obrazy zaprzyjaźnionego z dzielnicą podczas poprzednich festynów zakopiańskiego artysty Dariusza Orszulika, który każdemu chętnemu zarysuje karykaturę. Do restauracji "Paryż" trafią zapewne smakosze potraw kuchni staropolskiej
i greckiej.
      Dla dzieci otworzy swe podwoje wesołe miasteczko. Bogaty program rekreacyjno-sportowy o charakterze indiańsko-kowbojskim, nie tylko dla dzieci przygotuje praski DOSiR. Atrakcyjnie zapowiadają się pokazy aerobiku, tańca towarzyskiego, karate i występy czirliderek.
      Festyn to nie tylko koncert, lecz otwarta, masowa impreza kulturalna i rekreacyjno-sportowa - informuje Adam Martin - naczelnik wydziału kultury w urzędzie Pragi Północ. Dyżurować będzie obsługa muzyczna, straż pożarna, straż miejska, policja, służba sanitarno-epidemiologiczna i ochrony zieleni. Nad porządkiem czuwać będą także harcerze. Ostatnim akordem programu artystycznego będą występy zespołów "Big Cyc" i "ich troje", promujących swoje najnowsze płyty.
      Wśród wielu atrakcji, nie będzie lubianych przez wielu, pokazów sztucznych ogni. Zakłóciłyby one spokój i rytm biologiczny sąsiadów Parku Praskiego - mieszkańców ZOO. Niezapomniane wrażenia wizualne zapewni oświetlona Katedra św. Floriana. Wszystkim uczestnikom i artystom Festynu Praskiego 2001 - tym razem organizowanego z okazji Dnia Matki, Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz promocji zdrowia - miłej i niekończącej się zabawy życzy Ireneusz Tondera, dyrektor Zarządu Dzielnicy Praga Północ Gminy Warszawa Centrum.
      Na Festyn Praski 2001 warto dojechać komunikacją miejską. Właściciel samochodów będą mieli okazję zobaczyć Warszawę z nieco innej perspektywy, uwolnić się od troski szukania miejsc do parkowania i tym podobnych kłopotów.

(K) 

Żeby powiększyć miniaturę kliknij na niej

5899