Tym razem AVE MEN!


      Dość często mamy przyjemność informować o sukcesach koncertowych i festiwalowych dziewczęcego chóru AVETKI z Płud. Dwa lata temu pisaliśmy, że „Avetki podbiły Kalisz”.
      Miło nam zakomunikować, iż w tym roku białołęccy chórzyści wybrali się do Kalisza. Tym razem trzydziestoosobowy zespół wystąpił w układzie mieszanym, czyli AVETKI z AVE MEN ośmioma młodymi mężczyznami: studentem - Tomaszem Przyborowskim, licealistami - Grzegorzem Przyborowskim, Jakubem Markowskim, Markiem Kobiałką, Adamem Bochenkiem i Sebastianem Skarżyńskim oraz gimnazjalistami - Marcinem Osińskim i Pawłem Smoczyńskim, wspieranymi wokalnie przez Małgorzatę „Ziutę” Brulińską, dysponującą niepowtarzalnym, urzekającym kontraltem.
      W AVE są od dwóch lat, przełamując stereotyp, iż śpiewanie to domena płci pięknej. 4 i 5 października, w posiadającym znakomite warunki akustyczne kaliskim kościele św. Ap. Piotra i Pawła, swoje umiejętności wokalne zaprezentowało ponad 30 zespołów i kilkoro solistów z całej Polski, zaś występy oceniało trzyosobowe jury, złożone z wykładowców Katedry Muzykologii poznańskiego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. I miejscami nagrodzono 5 wykonawców, a 4 wyróżniono. W piątce najlepszych znalazł się płudowski chór oraz jego solistki. Jury skomentowało występ krótkim „Bez zastrzeżeń! Perfekcyjnie! Tak trzymać!”
      Oprócz udziału w festiwalu, młodzi śpiewacy z Płud dali 2 koncerty, bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Nie zabrakło innych atrakcji, jak to zwykle bywa, gdy AVE jest razem...
      Dodajmy, że AVE i AVETKI w ciągu ostatnich trzech lat uzbierali już ponad 30 nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Obecnie zespół rozrósł się do swoistego Towarzystwa Muzycznego. Pojawiły się AVECIĄTKA (piętnastoosobowa grupa najmłodszych śpiewaków) oraz seniorzy GOLD OLD AVE. Niebawem i oni staną na konkursowej scenie. Już w piątek, dzięki wydatnej pomocy władz Dzielnicy Białołęka, jadą do Komprachcic na V Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej.

 


Żeby powiększyć miniaturę kliknij na niej

4450