Zintegrowana Choszczówka

Choszczówka jest osiedlem wyjątkowym na mapie Białołęki. Działające tam Stowarzyszenie "Nasza Choszczówka" od dziewięciu lat organizuje olimpiady sportowe dla dzieci i młodzieży, na których zmagają się i bawią całe rodziny.

Każdego roku na olimpiadach pojawiają się sportowe znakomitości - Jerzy Kulej, Paweł Nastula, Grzegorz Skrzecz, Jerzy Pietrzyk, Zygmunt Smalcerz, Jerzy Sypniewski, Andrzej Strejlau, Ryszard Parulski, Grażyna Rabsztyn. Bardzo profesjonalnie i dowcipnie, od kilku lat, prowadzą olimpiadę znani aktorzy - Artur Barciś, Cezary Żak i Tomasz Kozłowicz.

Tak będzie również 11 września, od 11.30, na placu zabaw przy klubie Dziki Zakątek w Choszczówce. Do ośmiu konkurencji - bieg przełajowy, sprint, skok wzwyż, rzuty do celu, koperta sprawnościowa, rzut piłką na odległość, bieg przez płotki - stanie ponad dwustu młodych sportowców od 6. do 12. roku życia, podzielonych na męskie i żeńskie grupy. A na zakończenie wszyscy - i rodzice i dzieci - staną do sztafety rodzinnej. Rokrocznie organizatorzy wybierają szlachetny cel, na którego realizację przeznacza się pieniądze zebrane podczas olimpiady. Pięć lat temu zebrano kilkaset złotych na pomoc dla powodzian, cztery lata temu miejscowa szkoła otrzymała stół do tenisa stołowego. Pieniądze zebrane podczas ostatnich trzech edycji olimpiady przeznaczono na pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin z Choszczówki i na zakup aparatu rehabilitacyjnego dla Justyny, dwunastoletniej mieszkanki Tarchomina.

Zdradzimy pewną niespodziankę - do tegorocznej olimpiady włączamy nową konkurencję sportową - wioślarstwo. Czytelnicy zapytają jak to możliwe, przecież w Choszczówce nie ma ani rzeki ani jeziora. Otóż możliwe. W lesie stanie symulator. Na monitorze młodzi wioślarze będą mogli śledzić dystans i styl w jakim rozegrają konkurencję. Mamy nadzieję gościć w Choszczówce wybitnego wioślarza Kajetana Broniewskiego. Liczymy też na udział Przemysława Salety. Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczymy na leczenie małego mieszkańca domu dziecka - zapowiada Krzysztof Pelc, prezes Stowarzyszenia "Nasza Choszczówka". (egu)


Adam Praski

4028