Prażanie w Kairze


      11 marca 2002 trójka wytypowanych Młodych Ambasadorów pojechała na Cairo International Film Festival do Kairu, gdzie uczestniczą w obradach jury. XII edycja festiwalu rozpoczyna się 14 i trwa do 21 marca. Przypomnijmy, że w ramach współpracy z międzynarodowymi festiwalami filmowymi, co roku Fundacja Akademia Promocji wysyła na zaprzyjaźnione polskie i zagraniczne festiwale grupy Młodych Ambasadorów, którzy czynnie uczestniczą w obradach międzynarodowego jury. Młodzież taka jest wybierana na zasadach konkursu. Są to dzieci utalentowane, znające języki obce, wykazujące zainteresowania sztuką, kulturą.
      Festiwal zaprosił w tym roku trójkę dzieci w wieku 10-12 lat. Do miasta faraonów wyjechali jurorzy wytypowani przez Zarząd Dzielnicy Praga-Północ. Wyjazd ten jest początkiem współpracy pomiędzy Fundacją Akademia Promocji, reprezentowaną przez Beatę Tyszkiewicz i Piotra Zalewskiego, a Zarządem Dzielnicy Praga-Północ. Ewa Łukomska lat 12, Michał Glinkowski lat 11, Nora Borodziej lat 11 - to młodzi przedstawiciele polskiej opinii. Uczęszczają do tej samej szkoły (SP nr 50, na Jagiellońskiej), znają język angielski, interesują się filmem. Dla Ewy jest to pierwszy zagraniczny wyjazd, dla Michała, który interesuje się archeologią, to doskonała okazja do zwiedzenia ruin i wykopalisk, Nora traktuje ten wyjazd, jako doskonały sprawdzian i wielką przygodę.
      Będzie to dla tych młodych ludzi na pewno niezapomniana podróż, czeka tam na nich po pierwsze bardzo odpowiedzialne zadanie (jakim są obrady jury), a po drugie wiele atrakcji: liczne wycieczki i imprezy, m.in. wyjazd do Luksoru.


 

2957