Fotograficzny dodatek do mini przewodnika "Z folkorem po Pradze"

Co nam zostało z tych lat?

Jak stolica stolic±, jest w niej taka ulica, nie aleja, nie główna, za to nasza bo Równa. A choć Równa niezbyt Równa, żadna Równej nie dorówna!!! Charakterystyczny pejzaż Nowej Pragi, gdzie stare przeplata się z nowym.

Szmulowizna, Szmulowizna! Halo! Halo! Tutaj Praga! Białostocka 49. Jeden z ostatnich przykładów parterowej zabudowy Szmulek. Lata 30. ubiegłego wieku.

Brzeska 31. Tu był "Schron u marynarza", restauracja, której wła¶cicielem był legendarny, waż±cy ponoć ok. 250 kg Wincenty Andryszkiewicz - przedwojenny marynarz.

Na Targówku szwagra zięć, ul. Mokra numer pięć. Legendarna Mokra dzi¶ jest wewnętrzn± uliczk± w¶ród wielkich blokowisk wybudowanych w czasach gierkowskich. Numeru pięć nie stwierdzili¶my. Numerację ustalono najprawdopodobniej na podstawie wyników losowania totolotka.

Siarczana 6 "Na Targówku u pana Piecyka..." Przykład drewnianej zabudowy z okresu międzywojennego.

Stalowa 37. Dawniej "U Wróbla". Dzi¶ "Restauracja pod karpiem”- ostatni relikt starej gastronomii warszawskiej, samotny okręt na oceanie fast-foodów i garkuchni orientalnych. Mimo sędziwego wieku nadal trzyma fason.


Żeby powiększyć miniaturę kliknij na niej


Tadeusz Czarnecki-Babicki
fot. Maciej Pilipczuk


3675